מיקום: חיפה

אוכלוסיית יעד: ילדים ונוער על הספקטרום האוטיסטי.

על מערך הדיור:

בית אפיק הוקם באפריל 2017 ומספק שירותי דיור בקהילה לאנשים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. למערך הדיור שתי דירות בקהילה ברחוב סנט לוקס המיועדת לתפקוד בינוני נמוך בין הגילאים 10-26, הדירה ברחוב קדרון המיועדת  לתפקוד גבוה בין הגילאים 12-15.

הדייר נמצא, על כל צרכיו, רצונותיו, שאיפותיו ועולמו במרכז העבודה המקצועית המתקיימת במערך דיור "אפיק". 

בהתאם לרוח זו, התהליכים המקצועיים המתקיימים במערך, נוגעים בכלל הרבדים השונים בחיי הדייר ומתמקדים ביצירת סביבה המאפשרת לו בחירה בין מגוון אפשרויות ומעודדת אותו להביא עצמו לידי ביטוי ולהתפתח באופן המיטבי בשבילו. 

אנו מאמינים בעבודה מערכתית ומקיפה המאפשרת יצירת שיתופי פעולה עם משפחות הדיירים וכל גורמי הטיפול הרלוונטיים בחייו.

המערך מורכב מבתים הממוקמים בקהילה מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות להשתלב בה ולקחת חלק פעיל בחייה. על כן, אנו פועלים לשילוב הדיירים בקהילה, ומעודדים אותם לפתח עצמאות מרבית, בהתאם ליכולותיהם ורצונותיהם.

הבית פעיל בכל ימות השנה ללא הפסקות או חופשות.

סביבת מחייה:

הבתים ממוקמים בעיר חיפה, כל בית הינו וילה רחבת ידיים מוקפת חצר.

הדיירים מתגוררים בחדרים מרווחים המתאימים לצרכיהם.

השירותים הניתנים במסגרת:

חינוך ותעסוקה: כל דיירי הבית יוצאים ללמוד במסגרות חינוך המתאימות לרמת תפקודם, אנשים מעל גיל 21 משולבים במרכז תעסוקה של הארגון.

פנאי: אחר הצהריים בדיירים נהנים משלל פעילויות פנאי וחוגים כגון: כלבנות טיפולית, אומנות, שעת סיפור, מוזיקה ועוד. במהלך חופשות הפסח ובחופשת החופש הגדול מתקיימת בהוסטל קייטנה המשלבת טיולים, יציאה לבריכה ופעילויות במסגרת.

רפואה: דיירי ההוסטל נמצאים במעקבים רפואיים במרפאות בקהילה בעיר חיפה, את המסגרת  מלווה דר' כץ פסיכיאטרית מומחית לילד ונוער אשר מגיעה אחת לשבועיים למסגרת וכן זמינה טלפונית לצוות לטובת התייעצויות מקצועיות. 

צוות מסגרת כולל:

צוות המסגרת כולל את מנהלת ההוסטל – עו"ס בהכשרתה. עובדת סוציאלית, אם בית, אחות, מנתח התנהגות וצוות מדריכות ומדריכים.

מנהל: עמאר ג'מאל, תואר שני עבודה סוציאלית.

דבר המנהל

עמאר ג'מאל

במרכז העשייה עומד האדם עצמו, על רבדיו השונים. אנו חותרים כל העת להעניק מעטפת מאפשרת, מכילה ומוגנת אשר מותאמות באופן אישי עבור כל אחת ואחד מדיירינו.

אנו מאמינים בשיתוף מלא של המשפחות בתהליכים שעוברים בני משפחותיהם המתגוררים בהוסטל. עבור כל אחד ואחת נכתבת תכנית עבודה  הרואה את הצרכים הייחודיים, את האפשרויות ואת הפוטנציאל של כל אחד ואחת, במטרה כל הזמן לשפר את איכות החיים שאנו מעניקים לדיירינו, לקדם אותם ככל הניתק ולאפשר להם לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם.

צרו קשר איתנו

04-9918704

amar@maonrt.net

דילוג לתוכן