מערך דיור בעמק

מיקום: מגדל העמק

אוכלוסיית יעד: מוגבלות שכלית התפתחותית קלה- בינונית גלאי 17 ומעלה.

על מערך הדיור:  

מסגרת דיור בקהילה המורכבת מבתים ברחבי העיר מגדל העמק. בכל בית מתגוררים עד 6 דיירים ודירה אחת עד 10 דיירים, החיים בשותפות ובסיוע של אנשי צוות המקדם כל דייר למיצוי הפוטנציאל שבו לעצמאות ומעורבות בחיי קהילה.

אנו מאמינים כי תפקידנו בראש ובראשונה לשמור על כבודם וזכותם של הדיירים לשוויון. בנוסף, אנו שומרים על אפשרות בחירה, ביטוי והתקדמות אישית בתחומי החיים השונים, שילובם של הדיירים בקהילה, פיתוח מיומנויותיהם, דאגה לרווחתם ולמיצוי כישוריהם אשר יובילו את הדיירים לאיכות חיים גבוהה יותר.

לכל דייר נבנית תכנית קידום אישית הנותנת מענה לצרכיו ובקשותיו ומסייעת בהקניית מיומנויות שונות. הדיירים שותפים בניהול הבית, צורכים שירותים בקהילה (מרפאה, קניות, דואר, בנק), נהנים מחוגים מגוונים בשעות הפנאי על פי בחירותיהם ומשתתפים בפעילויות רבות בעיר. שמנו לעצמו מטרה לשלב את הדיירים בקהילה המקומית בה הם חיים ולכן הדיירים מעורבים בפרויקטים שונים בתוך הקהילה, מתנדבים במקומות ומאפשרים התנדבות אצלם.

צוות דיור כולל:

מנהלת, עובדת סוציאלית, אם בית אחראית תחום רפואה,  מדריכים ומדריכות, פסיכיאטרית.

מנהלת: שרית בלמס בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד, תואר שני בניהול מע' חינוך. 

דבר המנהלת

שמי שרית בלמס בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד, תואר שני בניהול מע' חינוך. מטרתי המרכזית היא לשאוף לאיכות חיים גבוהה ככל הניתן עבור הדייר, דבר זה מתבטא ראשית בדאגה בסיסית לשמירה על בריאותו, רווחתו הנפשית ומקום מגוריו. בראיית התפתחותו האישית ופיתוח יכולותיו, בדאגה לעתידו ובחיזוק הקשר שלו עם הקהילה.

צרו קשר איתנו

046931465
פקס 0775405699
נייד 050-2170887

sarit@rammot.co.il

דילוג לתוכן