מערך דיור עפולה

מיקום: עפולה

אוכלוסיית היעד: מוגבלות שכלית התפתחותית קלה עד בינונית (גילאי 18 ומעלה)

על מערך הדיור:

מסגרת דיור בקהילה המורכבת מדירות ובתים ברחבי העיר עפולה. בכל בית מתגוררים 6 דיירים החיים בשותפות ובסיוע של אנשי צוות המקדם כל דייר למיצוי הפוטנציאל שבו לעצמאות ומעורבות בחיי קהילה.

מטרת המערך לקדם ולשפר את איכות חיי דיירנו. אנו פועלים מתוך תפיסת ערכית של שמירה על כבוד האדם ושיח פתוח עם הדייר, משפחתו וגורמי הטיפול בו. לכל דייר נבנית תכנית קידום אישית הנותנת מענה לצרכיו ובקשותיו ומסייעת בהקניית מיומנויות שונות. הדיירים שותפים בניהול הבית, צורכים שירותים בקהילה (מרפאה, קניות, דואר, בנק), נהנים מחוגים מגוונים בשעות הפנאי על פי בחירותיהם ומשתתפים בפעילויות רבות בעיר.

תעסוקה:

כמחצית מהדיירים משולבים בשוק העבודה החופשי בתנאי עובד מעביד בליווי ותמיכה של רכזת תעסוקה נתמכת, חלקם בקבוצת הכשרה,  והיתר בחוות תלמים תעסוקה. אנו נמצאים בקשר ישיר עם מרכזי התעסוקה ופועלים יחד לקידום אישי ומימוש פוטנציאל של כל דייר/ת.

צוות דיור כולל:

מנהלת, עובדת סוציאלית, רכזת פנאי ואדמיניסטרציה, אחות ופסיכיאטרית אשר מרכזות את הטיפול הרפואי, 33 מטפלים ומטפלות, מתוכם 14 מטפלות שעברו קורס הסמכה של משרד העבודה והרווחה.

מנהלת: ליאור סואקין, תואר בעבודה סוציאלית.  

דבר המנהלת

שמי ליאור סיאוקן, עובדת סוציאלית בהכשרתי. עברתי קורסי הסמכות בנושא קורס מנהלים, וקורס בשכול ואובדן בתחום מוגבלות שכלית התפתחותית. במהלך שנות עבודתי במערך הדיור ליוויתי את דיירי המערך כעובדת סוציאלית ולאחר מכן התמניתי לתפקיד הניהול.

אני מאמין שלי הינו כבוד האדם באשר הוא אדם (דיירים, צוות, משפחות, בעלי תפקידים ועוד) כערך עליון.  אני ממלאת את תפקידי מתוך מחשבה תמידית שדיירנו חיים בקהילה בזכות גדולה, תפקידנו הוא לעשות הכל על מנת לאפשר זאת. מתוך כך, אני מאמינה בהקשבה מלאה, סבלנות וסובלנות, למידה מתמדת לשיפור והתייעלות ובעיקר לייצר כל הזמן מקום טוב יותר.

צרו קשר איתנו

04-6591051

lior@rammot.co.il

דילוג לתוכן