קהילות ייחודיות

מיקום: קיבוצים ומושבים ברחבי הצפון

אוכלוסיית יעד: אנשים בעלי צרכים מיוחדים מאגפי מש"ה, שיקום ואוטיזם מעל לגיל 18

על מערך הדירות:

דיור בסביבה כפרית הינו מסגרת דיור קטנה ואינטימית, של 6 אנשים עם צרכים מיוחדים, בתוך יישוב קטן (ישוב קהילתי, מושב או קיבוץ) אשר משולב בקהילה הסובבת אותו מעבר לשילוב במסגרת הדיור לה הדירה שייכת.
מטרת הפרויקט היא ליהנות מכל העולמות – מצד אחד מסגרת קטנה ואינטימית המשולבת בצורה טבעית בקהילה קטנה העוטפת אותה ומצד שני המעטפת הטיפולית והחברתית של מסגרת גדולה יותר הנותנת משאבים מתאימים לדיירים.
מטרת המסגרת היא לייצר שילוב בפעילויות השונות של היישוב, להיות חלק נתרם ותורם ליישוב, להיות חלק מהקהילה בכל עשיית הקהילה. בנוסף להיות חלק ממסגרת דיור ומפעילויות המסגרת, שילוב, היכרות ופעילות עם אנשים נוספים במסגרת הדיור.


סביבת המחייה ביישובים קטנים:
ביישובים קטנים פעילות הקהילה היא פעילות אינטימית יותר, מבוססת על הירתמות התושבים והיכרות אישית. מטרת פרויקט זה הוא שילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילות אלו מתוך מחשבה כי גם הקהילה וגם התושבים המשולבים יכולים להיתרם מפרויקט משלב זה.
מעבר לכך הסביבה הירוקה, השקטה והפתוחה מביאה עמה תרומה טיפולית משמעותית לדייר הגר בה. אנו רואים כי מרחבים ירוקים תורמים לדיירים הגרים במרחבים אלו.

השירותים הניתנים במסגרת:

תעסוקה: הצוות המקצועי עושה כל מאמץ לשילוב דיירי הדירה בתעסוקה בשוק החופשי ביחסי עובד מעביד בהתאם ליכולותיו, ישנה אפשרות לשילוב בעסוקה נתמכת באזור מגוריו.


רפואה: שירותי הרפואה ניתנים לכל דיירינו בקהילה, ע"י רופא המשפחה וכל הרופאים המקצועיים. 

פעילויות פנאי: פעילויות הפנאי במסגרתנו  ניתנים בדירות ומחוץ להן במתנסי"ם ומרכזים קהילתיים. 

צוות מסגרת: צוות הדירה ילווה את הדיירים בכל שעות היממה ויבנה לכל דייר תכנית טיפול ייחודית המתאימה לצרכיו השונים בכל ההיבטים : חברתי, רגשי, התנהגותי, חינוכי, מוטורי, שפתי, תקשורתי ותפקודי על מנת לאפשר עצמאות מקסימלית. 

צרו קשר איתנו

שרית 050-2170887

sarit@rammot.co.il

דילוג לתוכן