דיור מוגן בית ארגמן

מיקום: חדרה ונתניה

אוכלוסיית יעד:

הדיור המוגן מיועד למי שהוגדר על ידי המוסד לביטוח לאומי כבעלי נכות נפשית של לפחות 40% , עבר ועדת סל שיקום של משרד הבריאות והתקבלה עבורו החלטה של זכאות לדיור מוגן, דיור מוגן מתוגבר, דיור לוויין או בודדים.

על מערך הדיור:

מערך של דירות ובתים הפרושים ברחבי העיר חדרה ונתניה, מצוידים בכל הדרוש לחיים נורמטיביים ועצמאיים. בכל דירה צוות מקצועי המלווה את הדיירים באופן קבוע ויומיומי. לכל אחד מהדיירים תכנית שיקום הנקבעת יחד עם הדייר והצוות המקצועי, העבודה השיקומית עם הדייר מכוונת החלמה תוך שימוש בהתערבויות שיקומיות-טיפוליות. אנו מאמינים ומחויבים לעבודה מערכתית עם כלל הגורמים בחיי הדיירים: משפחה, תעסוקה, בריאות, מוסדות וכו' (בהתאם לרצונו של הדייר).

*השרות ניתן בדירות עצמאיות של המתמודדים המתגוררים יחד או בדירות בהן מתגוררים המשתקמים לבד.

*בהתאם לזכאות ועדת סל שיקום מגיע/ה מדריך/ה לביתו של המשתקם לצורך ליווי, תמיכה עזרה והדרכה.

*מטרות העבודה יחד עם הדייר בתחומי החיים השונים מוגדרים יחד עם הדייר, הצוות המטפל והמשפחה המלווה אותו.

*הדיור מיועד למי שבעל מוטיבציה להתנהל בחייו בצורה עצמאית ומעוניין בליווי והדרכה בכדי לקדם מטרה זו.

סביבת מחייה:

הדירות נמצאות באזורים שונים של העיר חדרה ונתניה. הדירות מטופחות, נעימות, מרווחות ומאובזרות. בדירות סלון חדש ונוח, פינת אוכל איכותית, טלוויזיה, מקרר, מכונת כביסה וכו'. לכל דייר חדר משלו שהוא מאבזר כראות עיניו.

התחומים בהם אנו מקדמים את המשתקמים הינם:

*תעסוקה

*השכלה

*מסגרות פנאי וחברה

*תיווך ועזרה מול גופים מוסדיים

*ניהול כלכלי ועזרה בניהול משק בית עצמאי.

שירות טרום של שיקום ליוצאי העדה האתיופית:

שרות טרום סל שיקום הינו שירות ליווי ייחודי ליוצאי העדה האתיופית הכולל ליווי והכוונה לקראת ועדת סל השיקום. הליווי כולל עד כ 10 מפגשים עם עובדת סוציאלית ו/או מדריכת שיקום דוברת אמהרית והוא ניתן במסגרת הדיור של "בית ארגמן".

שירותי הדיור המוגן הינם שירותי שיקום המיועדים לעזור לכל מי שמתמודד עם קשיים נפשיים להתקדם ולממש את היכולות שלו ולפתח חיים עצמאיים. הליווי במסגרת שרות הטרום כולל מגוון תחומי החיים גון: מציאת עבודה, שירותי חברה ופנאי, טיפול בבעיות רפואיות שונות, השכלה, דיור ועוד.  

מנהלת: דליה סיאני

צרו קשר איתנו

054-5766881

dahlya125@gmail.com

דילוג לתוכן