הוסטל בית אור

מיקום: חדרה

אוכלוסיית יעד:

הוסטל " בית אור" מונה 30 דיירים, בטווח גילאים 30-67, גברים ונשים המתמודדים עם מגבלות פסיכיאטריות ורמות תפקוד שונות אשר עברו אשפוזים ממושכים רבים. בנוסף למחלות נפש הדיירים הנמצאים סובלים ממחלות גופניות קשות כמו סכרת שאינה מאוזנת, סרטן, תהליכי דמנציה וחלקם מוגדרים כרמה ד'. כמחצית מדיירי ההוסטל דוברי רוסית בלבד וזקוקים ליווי אינטנסיבי לכל השירותים בקהילה, למרות מגבלת השפה אנו מעודדים שילוב בהקהילה של המתמודדים ומציידים אותם בכלים ובמיומנויות שיכולות לסייע להם בתהליך זה. צוות ההוסטל דובר שתי השפות ונותן מענה דו לשוני.

על מערך הדיור:

בית אור הוקם ב-2004, יהודיות של המסגרת הינה ביכולתה המקצועית לעבוד עם אנשים ברמות תפקוד נמוכות, המלוות בבעיות פיזיות שונות ולהביאם למימוש מלוא הפוטנציאל הטמון בהם, לבצע עבודה שיקומית ולסייע להם להתקדם בכל תחומי החיים. 

סביבת מחייה:

הוסטל "בית אור" ממוקם בשכונת ויצמן הנמצאת במערב חדרה. ההוסטל ממוקם בקרבת חוף הים, בשכונת וילות שקטה, המקנה לדיירים איכות חיים טובה. כמו כן, קיימת נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית ענפה ומגוונת המאפשרת ניידות מהירה לכל חלקי העיר והישובים בסביבה. 

ההוסטל בנוי כשתי וילות עם שני מפלסים. כל מפלס מהווה דירה מפני עצמה וכוללת 7-8 דיירים. הדירות מצוידות בכל הנדרש, החדרים מרווחים ומאפשרים פרטיות מרבית.

אחד הבתים מונגש ומותאם לדיירים עם מוגבלויות פיזיות, הכולל רמפה, שירותים ומקלחת בקומה.

השירותים הניתנים במסגרת

 תוכניות שיקום: בשיתוף מלא עם הדייר נקבעת תכנית שיקומית אישית ייחודית לו, בכדי לאתר עמו את נקודת החוסן. חשוב לנו לתת את התמיכה והסיוע הנכון להתנהגותו המסתגלת של האדם באופן שיוכל לרכוש כלים ומיומנויות חיים, לבטא את צרכיו ורצונותיו. התוכנית השיקומית רבת גישות והיא מקיפה את כל היבטי החיים של האדם

עידוד בריאות מציאת סגנון חיים בריא: בהוסטל עובדת דיאטנית האחראית ליצור תפריטים מאוזנים ובריאים לרווחת הדיירים, בנוסף, דיירים אשר מתמודדים עם מחלות פיזיות הדורשות התייחסות מיוחדת בתחום התזונה זוכים לליווי פרטני ושיחות עומק עם הדיאטנית אשר מתאימה להם תפריט ייעודי. יתרה מכך, בהוסטל מתקיים חוג ספורט פעמיים בשבוע המותאם לרמת תפקודם של הדיירים, בהוסטל ישנם גם דיירים אשר הולכים לבריכה וחדר כושר בקהילה

סדנאות ממוקדות נושא: מעת לעת אנו עורכים סדנאות ממוקדות לדיירים בנושאים אשר מעניינים אותם ובהתאם לצרכים שעולים מן השטח. כך למשל, אנו עובדים עם הדיירים על כישורי חיים, טיפולים תרופתיים, שמירה על היגיינה, ניהול תקציב נכון ועוד.

חוגים ושעות פנאי: בכדי להעשיר את חיי הדיירים בהוסטל, ולמרות שרובם מתקשה להשתלב בפעילויות וחוגים בקהילה, מצאנו לנכון לקיים חוגים אשר מועברים על ידי המדריכים בהוסטל וכוללים: טיפול החן והיופי, ספורט, שירה בציבור, ערב סרט, משחקי שולחן ושיפור מיומנויות קוגניטיביות.

השכלה נתמכת: נעודד כל דייר לבוא במגע עם עוצמותיו וליצור חלון הזדמנויות לממש את הפוטנציאל שלהם ולהתחבר לתחומי העניין המעניינים אותם –דיירים אשר אוהבים ללמוד, יוכלו לקבל העשרה וידע קוגניטיבי. בשנה האחרונה שולבו כל דיירי ההוסטל דוברי הרוסית בקורס אולפן בסיסי על מנת להעשיר את ידיעותיהם בשפה העברית. בנוסף, ישנם דיירים שהחלו ללמוד קורס מחשבים.

טיפול פסיכיאטרי: עד לפני כשנתיים מרבית הטיפול הפסיכיאטרי נעשה במסגרת ההוסטל. השנה התמקדנו והקדשנו מאמצים רבים בהדרכה, הקניית מיומנויות והפניית הדיירים לקבלת הטיפול בקהילה. שירותי פסיכיאטריה בהוסטל יצטמצמו והרופאה הפסיכיאטרית תעניק שירותי ייעוץ והדרכה בלבד.

צוות מסגרת כולל: מנהלת 1,  2 מתאמות טיפול, 1 אחות, 8 מדריכים, 1 עובדת ניקיון.

מנהלת: אולסיה פריאל, עובדת סוציאלית, סטודנטית לגרנטולוגיה.

צרו קשר איתנו

054-7725950

olesya@rammot.co.il

דילוג לתוכן