הוסטל בית ארגמן

מיקום: חדרה

אוכלוסיית יעד:  

בית ארגמן הינו הוסטל כוללני הפועל במסגרת סל שיקום ועל פי הסטנדרטים של משרד הבריאות. בהוסטל מתגוררים 30 דיירים בטווח הגילאים 30-65, ממוצע הגילאים כיום הנו 45-50.

על מערך הדיור:

הוסטל בית ארגמן פועל מזה 14 שנה, ממוקם במרכז העיר חדרה ושוכן בסביבה שוקקת חיים, עם נגישות למרכזי קניות ולצירי התחבורה המרכזיים בעיר. מיקום ההוסטל מאפשר לדיירים להשתלב בצורה מיטבית בקהילה וליהנות מהמשאבים הקיימים בסביבתם.

העבודה בהוסטל הינה תהליך ממוקד שיקום והחלמה בליווי צוות מקצועי ומיומן. לכל דייר נבנית תכנית שיקום אישית, המתמודדים שותפים מלאים בבניית התכנית משלב איסוף הנתונים, שלבי הביצוע וכן תהליך ההערכה ומדידת הצלחת התכנית. עבודת הצוות בהוסטל מונעת על ידי ערכים של כבוד, שיתוף ובחירה. אנו מאמינים ביחסים טובים כבסיס לעבודה ולרצון להתפתחות מקצועית ואישית, אותה אנו מעודדים דרך הכשרות והדרכות צוות.

ההוסטל מותאם לאוכלוסייה מגוונת גילאים, רמות תפקוד ורב תרבותיות . הוסטל בית ארגמן מקנה תחושת ביטחון ושייכות, ומאפשר אוטונומיה ועצמאות לכל אדם המתגורר בו.

סביבת מחייה:

הוסטל בית ארגמן ממוקם במרכז העיר חדרה בסביבה שוקקת חיים, בניין מגורים בן שלוש קומות ובו שבע דירות. כל דירה מתנהלת כבית בפני עצמו בעלת אופי ייחודי המוכתב על ידי הדיירים המתגוררים בה ולכן מעודדת אוטונומיה, עצמאות, תכנון, חשיבה וקבלת החלטות משותפת של הדיירים בכל דירה.

בהוסטל דירת קרקע עם נגישות מלאה לאנשים בעלי מוגבלות פיזית ודירת קרקע הנפרדת מהמבנה המרכזי, בה מתגוררים שלושה דיירים. המיקום הפיזי של דירה זו מאפשר רמת עצמאות גבוהה ואוטונומיה מההוסטל.

השירותים הניתנים במסגרת:

תכנית שיקום: בשיתוף מלא עם הדייר נקבעת תכנית שיקומית אישית ייחודית לו, בכדי לאתר עמו את נקודת החוסן. חשוב לנו לתת את התמיכה והסיוע הנכון להתנהגותו המסתגלת של האדם באופן שיוכל לרכוש כלים ומיומנויות חיים, לבטא את צרכיו ורצונותיו. התוכנית השיקומית רבת גישות והיא מקיפה את כל היבטי החיים של האדם.

תעסוקה: חלק עיקרי בתוכנית השיקום בבית ארגמן היא בחינת הפוטנציאל התעסוקתי של כל דייר. כרגע בעיצומו של תהליך שילוב מירב הדיירים במסגרות תעסוקה. במקביל – בדיקה מתמשכת של אפשרות הקידום התעסוקתי כחלק מתוכנית השיקום.

קידום בריאות: בית ארגמן שם לו למטרה לפעול בתחום התזונה. בהוסטל פועלת קבוצת "חושבים בריא-אוכלים בריא", המפגשים נערכים אחת לשבוע בהנחיית עובדת סוציאלית ומדריכה קבועה ועוסקים בנושא תזונה ואורח חיים בריא.

פיתוח קשרים עם משפחות הדיירים: כחלק מהתפיסה, שרואה בבני משפחה או אחרים משמעותיים משאב חשוב להצלחה בדרך להחלמה, הצוות מפתח את הנושא, מקיים מפגשי משפחות בהוסטל, מעודד את המשפחות להיות שותפים פעילים לעשייה ובכך להרחיב את מעגלי ההשפעה על המתמודדים.

עם הפנים לקהילה: הדיירים הם לא רק צרכני שרות אלא גם חלק אינטגרלי מקהילה שתורמת ויש לה כוחות לעזור ולתת מעצמה לאחרים. אנו פועלים למען חשיפה של הדיירים לתרומה הגדולה שבנתינה ומתנדבים בבית אבות עד 120 בחדרה ועל כך קיבלנו תעודת הוקרה.

פנאי: חוגים ופעילויות בהוסטל ושילוב הדיירים במסגרות חברתיות מחוץ להוסטל.

צוות מסגרת כולל:

מנהלת ההוסטל- עובדת סוציאלית

מתאמי טיפול- אנשי מקצוע בעלי ותק וניסיון בתחום השיקום

אחות מוסמכת- מלווה ומפקחת על הנושא הבריאותי

יועצת פסיכיאטרית- נמצאת אחת לשבוע לייעוץ והדרכת דיירים וצוות.

דיאטנית קלינית- פועלת בנושא קידום בריאות באופן פרטני וקבוצתי.

מנהלת: מילי כהן

צרו קשר איתנו

052-2733607

mili@rammot.co.il

דילוג לתוכן