בית אופיר (פנימיית עוגנים)

אני מאמין

אנו צוות בית אופיר (פנימיית עוגנים), מאמינים ביכולתו של כל נער לממש את הפוטנציאל שלו. אנו מאמינים בזכותו של כל נער לקבל הזדמנות בה יוכל להתפתח בעזרת הכלים שברשותנו: הרבה סבלנות, סובלנות והכלה של כל נער ונער, סביבה בטוחה, נעימה ותומכת.

אנו מאמינים כי כלים אלה יאפשרו לנער לבחור בדרך חדשה ומתוך אמונה בעצמו, יצליח  להתמודד עם הקשיים אשר חווה בעבר. מתוך אמונה זו, נבנתה התוכנית החינוכית טיפולית של הפנימייה והיא מושתתת על שלושה עוגנים- אישי, קבוצתי וחברתי.

על המסגרת

בית אופיר (פנימיית עוגנים) הינה פנימייה חדשה. הפנימייה מיועדת ל- 24 נערים, בגילאי 13-18 אשר יפעלו בשתי קבוצות.  התוכנית בנויה לטווח ארוך של לפחות שנה וחצי, במהלכם הנערים יעבדו על התחום האישי, הקבוצתי והחברתי. לכל נער מותאמת תוכנית אישית על פי צרכיו, רצונותיו, ונטיות ליבו, כל זאת במטרה לקדמו לתפקוד בחיים נורמטיביים.

הפנימייה נותנת מענה הוליסטי לנערים. הנערים ילמדו בשלב הראשון בפנימייה במסגרת תכנית היל"ה של משרד החינוך ובהמשך יוכלו להשתלב במסגרת בי"ס של רשת ברנקו וייס בטבריה.

אופן הפעילות

הפנימייה תפעל במגוון תחומים: רכיבה על סוסים, פעילות ימית ופעילות ספורט מגוונת. המדריכים צמודים ונמצאים לאורך כל שעות היום והלילה ובכל ימות השבוע. בפנימייה כללים וגבולות ברורים הכוללים משמעת, הנחלת סדר יום ברור ושופע בתוכן, קבלת סמכות, עידוד הנערים  להצלחה בכל תחומי חייהם ובכך נאפשר להם לחוות חווית הצלחה המגיעה מעבודה קשה. כל אלו יסייעו לנער לחזק ולשמר את יתרונותיו ולפתח בו אמונה עצמית ביכולתו לעשות שינוי אמיתי בחייו.

מענה טיפולי במסגרת

כל נער מחויב למפגש שבועי עם עובד סוציאלי, אחת לשבוע תתקיים קבוצה טיפולית לכל קבוצת נערים. כמו כן, ע"פ הצורך יינתן טיפול ע"י מטפלים עם התמחויות שונות. בנוסף, בעת הצורך ובהתאם להחלטת הגורמים הטיפוליים, הפיקוח והגורם המפנה יערכו אבחונים פסיכולוגים, פסיכו דידקטיים, ופסיכיאטריים.

פרטים ליצירת קשר:

יובל גת מנהל הפנימייה-  050-4706707  מייל: yuval@rammot.co.il

שקד כהן עובדת סוציאלית- 054-4775674

דילוג לתוכן