מעונות

קבוצת רמות מספקת שירותי דיור המותאמים באופן אישי לאנשים בעלי מוגבלויות. אנו נותנים מענה לכל רמות התפקוד ולכל טווח הגילאים.

רמות שמה לעצמה מטרה לקדם ולשפר את איכות החיים עבור אנשים עם מוגבלות באמצעות מתן בית חם ואוהב, שילוב בקהילה ומתן תמיכה פיזית, רגשית וחברתית על ידי אנשי צוות טיפול מקצועי ומסור.

במסגרות הדיור אנו מכוונים לחיים עצמאיים ומימוש זכותו של אדם עם מוגבלות להשתלב בחברה לפי יכולתו, רצונו וצרכיו.

אנשי צוות וטיפול מסור חם ואוהב מלווה את הדיירים בקשר ישיר ויומיומי עמם, תוך הכוונה לחיים עצמאיים ומימוש הפוטנציאל באמצעות תכניות קידום המותאמות לכל דייר באופן אישי.

המסגרות נמצאות תחת פיקוח של משרד הרווחה.  

בתי ספר לחינוך מיוחד מיועדים לילדים בעלי צרכים מיוחדים בגילאים 6 ועד 21 שנים והם נקראים גם בתי ספר רב שלביים. הלימודים בהם מתוכננים בראייה רב שנתית לטווח ארוך ומותאמים בהתאם לרמת התפקוד שלהם וצורכיהם תוך כדי התאמות חילופים ושינויים בהתאם לצורך. יחד עם זאת, תכניות הלימודים מבוססות על אלו של החינוך הרגיל אך מציעות בנוסף תכנים המותאמים לילדים ובנוסף מקנים להם כלים על מנת שייפתחו כישורים חברתיים על מנת להקל עליהם בשילוב ובמעורבות החברתית בינם לבין הקהילה ובינם לבין עצמם. כל העוסקים במלאכת החינוך המיוחד עושים זאת עם תחושת שליחות, אחריות והרבה סבלנות. לא כל אחד מתאים לעבוד בתחום המרתק הזה.  

המאפיינים והתכנים של בתי ספר לחינוך מיוחד

בתי ספר לחינוך מיוחד מעסיקים צוותים רב מקצועיים המאגדים את כל הטיפולים להם זקוקים הילדים ובכללם: מורים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, עובדי הוראה ממקצועות הרפואה, סייעים וסייעות ויועצים. הרכב הצוותים מתוכנן ונקבע על פי צורכי התלמידים ומאפייניהם. בתי הספר קיימים בכל המגזרים ונותנים מענה לשלל המוגבלויות. יום הלימודים וכמו גם שנת הלימודים ארוכים מאלו של בתי הספר בחינוך הרגיל בשל התכנים והטיפולים הנוספים להם זקוקים הילדים. כמו כן, שעות הלימוד והחופשים נקבעים מראש בהתאם למאפייני הילדים. כמו כן, ישנו דגש גדול על הכנתם של הילדים לחיים. הכולל: קשרים בין חברתיים, טיפול עצמי, הכנה לחיי העבודה וניהול משק הבית, שימוש נכון במשאבים הקהילתיים ,בריאות וביטחון הם רק חלק מהנושאים הנלמדים על מנת להכין את הילד לחיים האמתיים. בנוסף לכל האמור, לכל תלמיד תיבנה תוכנית תל"א תכנית לימודים אישית בהתאם לצורך הייחודי הנובע ממאפייני המוגבלות והתפקוד של כל תלמיד.

בתי ספר לחינוך מיוחד – להתחיל לישון בראש שקט

בית ספר הוד בחיפה לגילאי 6 – 12 נמנה עם בתי ספר לחינוך מיוחד הנותנים מענה לאנשים בעלי מוגבלות פיזית קשה ומורכבת, הזקוקים להשגחה רפואית מירבית. על אף מוגבלותם ומעבר לשיטות הלימוד האינדיבידואליות, בית הספר מספק לילדים גם פעילויות מגוונות, קבוצתיות וחווייתיות ומעניק להם טיפולים פרא רפואיים כגון : ריפוי בעיסוק, תרפיות באמצעות תנועה ומוסיקה, פיזיותרפיה, קלינאית תקשורת טיפול באמצעות כלבים ועוד…

צרו עמנו קשר לפרטים נוספים וביחד נצעד עם הילד אל עתיד טוב יותר.

דילוג לתוכן