שירותי קהילה

ramot-12

מסגרות יום ארוך

מסגרת יום ארוך הינה תכנית לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ואנשים על רצף האוטיזם אשר פועלת בקיבוץ מגידו ולאוכלוסיה הסיעודית עם מוגבלות שכלית התפתחותית בחדרה, בימים א'-ה' בין השעות 15:00-18:00.

במסגרת יום ארוך הפעילות מבוססת על העשרה, חוויה והפגה.

מסגרת  יום ארוך- תלמים קיבוץ מגידו.

מסגרת יום ארוך- בית ספר גל אור חדרה לפרטים נוספים- revitalk@maonrt.net

יום שהות ארוך בי"ס גל אור

בשנה"ל תשע"ט נפתחה מסגרת צהרון בבית הספר גל אור בחדרה לתלמידי בית הספר.

הצהרון פועל בימים א- ה משעת סיום הלימודים ועד לשעה 18:00. המסגרת נותנת מענה לתלמידים הזקוקים לתמיכה אחרי בית ספר כמו לספק פעילויות פנאי, חברה והכנה לחיים, בצהרון נהנים התלמידים מארוחת ארבע עשירה ומגוונת עפ"י רצונותיהם

צוות המרכז כולל מנהלת, אחות, צוות פרא רפואי, צוות חינוכי וצוות סייעות.  

לפרטים נוספים- revitalk@maonrt.net

בית ספר הוד

בית ספר הוד אשר בחיפה – מיועד לתלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית, קשה ועמוקה בין הגלאים 12-6. בבית הספר תלמידים מאתגרים כמו גם אוכלוסייה סיעודית. צוות בית הספר מאמין במודל של שיפור איכות החיים ושואף לפתח אוטונומיה, עד כמה שניתן, בקרב תלמידיו. צוות בית הספר רחב ומקצועי וכולל מורות לחינוך מיוחד וכן צוות "שח"ם" הכולל מרפאות בעיסוק , קלינאיות תקשורת , הידרו תרפיסטית ועוד.

בית הספר מספק לתלמידיו פעילויות מגוונות מעבר לשיעורים המוכרים בשיטת לימוד אינדיבידואלי ,קבוצתי וחוויתי. כמו גם טיפולים פרא רפואיים – ריפוי בעיסוק, קלינאיות תקשורת, פיזיותרפיה, ותרפיות שונות כגון: תרפיה באמצעות תנועה, תרפיה באמצעות מוסיקה, הידרותרפיה, טיפול באמצעות כלבים, שילוב בחקלאות, ועוד. בית הספר מספק לתלמידים ארוחת עשר וארוחת צהריים.

לפרטים נוספים-mazkira@m-hod.co.il

נופשונים

במסגרת סל השירותים הניתנים לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית המתגוררים בבית המשפחה, קיימת אפשרות להשמה בנופשון באופן זמני במסגרות לתקופות קצובות (בתיאום עם עו"ס קהילה) החל מיום ועד שבועיים בשנה. במסגרת הנופשון אנו מארחים דיירים בעת שבני משפחתם יוצאים לחופשות או זקוקים לזמן לעצמם ולשאר המשפחה. במהלך ימי הנופשון מקבל הדייר האורח את כל שירותי הטיפול , התעסוקה והחינוך מעון ומצוי בהשגחת הצוות והמרפאה. נופשון עשוי להיות גם תקופת ניסיון לפני החלטה לשילוב הדייר במסגרת באופן קבוע.

השירות ניתן במסגרות: מעון רמת טבריה, מעון רמת חיפה, מעון הוד, הוסטל רמת טבריה.

דילוג לתוכן