תלמים תעסוקה

"תלמים תעסוקה" הינה חווה חקלאית שיקומית  שהוקמה בקיבוץ מגידו על מנת לתת מענה תעסוקתי לאנשים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית, לאנשים על רצף האוטיזם ושיקום.

הבחירה להקים חווה חקלאית נובעת מתפיסת עולם ערכית המתייחסת לאפשרות מתן בחירה, העדפה ושוויון. ענפי החקלאות והבנייה האקולוגית מייצרים מגוון רחב של עיסוקים המותאמים באופן מיטבי לצרכים, לשאיפות ולרצונות של כל חבר.

לחברי החווה יכולת בחירה בנוגע לתעסוקתם ולאופי הפעילות החקלאית הרצויה מבחינתם. במסגרת העבודה החקלאית החברים חווים קשר של סיבה ותוצאה ומלווים תהליכים, דבר המסייע לפתח תחושת מסוגלות ונותן מענה לצרכים רגשיים. בנוסף אנו מטפחים את הידע המקצועי של חברי החווה באמצעות קורסים מקצועיים המותאמים ליכולותיהם האינטלקטואליות.

הצלחת החווה טמונה בטיפוח ופיתוח מיומנויות תעסוקתיות כדי לסייע בהשמות מוצלחות בשוק העבודה החופשי, במתן מענה רגשי לחברים בחווה וביצירת קשרים ושיתופי פעולה עם הקהילה, דוגמת פעילות משותפת עם בתי ספר, למידה במסגרות אקדמאיות כמו מכללת עמק יזרעאל ושילוב ש"ש, מתנדבים מהארץ ומחו"ל.

ענפי תעסוקה-

בחווה מגוון ענפי חקלאות ובנייה אקולוגית המאפשרים לחברים בחירה בין עיסוקים, אנו שמים דגש על העשרת הידע המקצועי ושימוש במגוון תמיכות- רגשית, תעסוקתית ותפקודית, כאמצעי להעצמה אישית של החברים בחווה.

קבוצות עבודה- חוות סוסים, דיר כבשים, חקלאות אורגנית, בנייה אקולוגית, מטעי זיתים ופירות, גידול במנבטה, פינת חי, יצירה ואומנות, קבוצה טיפולית לאנשים על רצף האוטיזם, ענף תעשיה- עבודה יצרנית, מטבח.

אנשי צוות וטיפול-

הבסיס להצלחה ותחושת המסוגלות של כל חבר טמון ומבוסס בקשר היומיומי שבאים במגע החברים עם אנשי צוות וטיפול הנותנים מענה לצרכים הרגשיים בדרכים מגוונות.

צוות כולל- עובדת סוציאלית, מרפאה בעיסוק, טיפול באמצעות בעלי חיים, טיפול באומנות, רכיבה טיפולית, מדריכים, ש"ש ומתנדבים.

מרכז מבקרים-

בחוות תלמים הוקם מרכז מבקרים שמטרתו להפגיש בין חברי החווה לקהילה, להשפיע על הסביבה וליצור דיאלוג באמצעות פעילויות משותפות בנושאי קיימות ושמירה על הסביבה. לשם כך קיבלנו הכרה ממשרד התיירות הכוללת 50 שעות ייעוץ, וקורס הכשרה מדריכי תיירים לחברי החווה. 20 מחברי החווה סיימו את הקורס וקיבלו תעודת מדריך תיירים. התעודה מעצימה ומאפשרת לחברי תלמים לקיים סיורים ולעבוד מול הקהל הרחב המגיע לחווה. לתאום סיור ופעילות בחווה ניתן לפנות לחנה גינת בטל- 052-3638114.

קישור לאתר תלמים- www.tlamim.org 

צרו קשר איתנו

046525805

tlamim.tasuka@gmail.com

דילוג לתוכן